2023-2024 KONU SORU DAĞILIM TABLOLARI

Millî Eğitim Bakanlığı 09/09/2023 tarihinde 32304 sayılı resmi gazetede yayımlanan Ölçme ve Değerlendirme Yönetmeliği yayınlanmıştır. Yönetmeliğin incelenmesi ve yönetmelikte belirtilen ülke, il/ilçe ve okul genelinde yapılacak sınavlarla ilgili 12/10/2023 tarihinde ilçe zümre başkanlarının katılımı ile il zümre toplantıları gerçekleştirilmiştir.

Millî Eğitim Bakanlığının hazırladığı örnek konu soru dağılım tabloları rehber kabul edilerek il/ilçe ve okullarda yapılacak olan ortak sınavlarda kullanılmak üzere konu soru dağılımları ilçe zümre başkanları tarafından belirlenmiştir. Öğretmenlerimiz okullarında yapacakları sınavlarda konu soru dağılım tablosunda belirtilen kazanımlar ve soru sayılarına göre sınav yapacaklardır.

İlçe zümre öğretmenler kurulunun hazırladığı konu soru dağılım tabloları adana.meb.gov.tr ve adanaodm.meb.gov.tr adresinde yayınlanmıştır.

Bakanlık, il/ilçe geneli yapılacak ortak yazılı sınavlarda çoktan seçmeli sorular kullanılacaktır. Bunun dışında kalan tüm ortak yazılı sınavların soruları açık uçlu sorulardan oluşacaktır.

İlimizde;

7. Sınıflar Fen Bilimleri 2. Dönem 1. Yazılı

10. Sınıflar Matematik 2. Dönem 1. Yazılı İL GENELİ ORTAK SINAV olarak yapılacaktır.

2023-2024 eğitim öğretim yılı 1. dönem 2. yazılı sınavları, 6. sınıf Türkçe ve Matematik dersleri için 26 Aralık 2023 Salı günü, 9. sınıf Türk dili ve Edebiyatı ile Matematik dersleri için 27 Aralık 2023 Çarşamba günü ülke genelinde ortak olarak yapılacaktır.

Adana İl Millî Eğitim Müdürlüğü Konu/Soru Dağılım Tabloları için TIKLAYINIZ

Comments are closed.