9,10,11,12. Adana Meb ÖDMTEST

Dünyada meydana gelen değişim ve gelişimleri yakından takip ederek bunlara ayak uydurabilmenin önemi, özellikle uzaktan eğitim sürecinin zorunlu olduğu bu dönemde, bir kez daha ortaya konmuştur.
Ülkemiz, teknolojik alandaki gelişmeleri en iyi şekilde kullanan ülkelerden biridir. Millî Eğitim Bakanlığımızın yaptığı çalışmalar sayesinde öğrencilerimiz eğitimlerine ara vermeden devam edebilmekteler. Sınıf ortamında bulunulmadan gerçekleştirilen öğretim faaliyetlerindeki zorlukları ve buna bağlı olumsuzlukları en aza indirebilmek adına öğretmen ve öğrencilerimizi destekleyecek birçok çalışma yapılmaktadır.
Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğümüzce yayımlanan çalışma fasikülleri, kazanım testleri ve örnek sorular gibi birçok çalışma internet sitelerimiz üzerinden öğrencilerimizin istifadesine sunulmaktadır.
Adana Ölçme Değerlendirme Merkezimiz (ÖDM) ilimizde görev yapan fedakâr öğretmenlerimizin desteğiyle çeşitli içerikler üretmekte ve Bakanlığımızın çalışmalarına önemli katkılar sunmaktadır.

Öğrenme çalışmalarını desteklemek ve her ortamda öğrenimi devam ettirebilmek amacıyla Adana Ölçme Değerlendirme Merkezi tarafından hazırlanan ÖDMTEST adlı mobil uygulama ülkemizdeki bütün öğrencilerin kullanımına sunulmuştur. Uygulamada Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün yayımlamış olduğu çalışma fasikülleri, çalışma soruları, beceri temelli testler ve kazanım testleri yer almaktadır. Yeni sorular yayımlandıkça uygulamaya yüklenmekte ve bu şekilde soru sayıları sürekli artmaktadır. Uygulama sayesinde öğrenciler hazırlanan binlerce soruya tek bir yerden ulaşabilecek, oluşturulan karma testlerle öğrendiklerini pekiştirecek, ünite ve konular düzeyinde gelişimlerini grafiklerle takip edebilecektir.
Uygulama tanıtım kitapçığı:
https://adanaodm.meb.gov.tr/odmtest/odmtest.html
Uygulama indirme bağlantısı:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.odmadana.testet