Okullarda Uyum Haftası

OKUL ÖNCESİ, İLKOKUL 1 VE LİSE 9′UNCU SINIFLAR, 4 EYLÜL’DE UYUM PROGRAMINA BAŞLAYACAK
Uyum programı kapsamında okul öncesi, ilkokul 1 ve lise 9′uncu sınıf öğrencileri, 4-8 Eylül tarihleri arasında okullarıyla buluşacak.
Tüm sınıf ve kademelerde 11 Eylül’de başlayacak 2023-2024 eğitim öğretim yılı öncesinde okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liseye başlayacak öğrenciler için okula uyum programı ve [...]

Read Users' Comments (0)

2023 Yks Taban ve Tavan Puanlar

2023-YKS Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin Sayısal Bilgiler
En Küçük ve En Büyük Puanlar (TABLO-3)
En Küçük ve En Büyük Puanlar (TABLO-4)

Read Users' Comments (0)

2023-YKS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2023-YKS) sonuçlarına göre adaylardan alınan tercihler doğrultusunda, 2023-YKS yükseköğretim programlarına merkezi yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır.
Adaylar, yerleştirme sonuçlarını T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden 19 Ağustos 2023 tarihinde saat 21.00′den itibaren öğrenebilecektir. Ayrıca Yerleştirme Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.
2023-YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 28 Ağustos - 1 Eylül [...]

Read Users' Comments (0)

Liselere sınıf tekrarı geliyor

Liselere sınıf tekrarı geliyor, açık liseye geçiş zorlaşıyor.

Bu açıklamalar Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’den geldi.
Medya kuruluşu temsilcileriyle bir araya gelen Milli Eğitim Bakanı, öğrenci affından sınıfta kalmaya önemli konulara değindi.
Sınıf tekrarının liselere geri geldiğini açıklayan Tekin’in devamsızlık konusuna ilişkin de, “Önümüzdeki yıl af veya benzeri beklenti içinde olmasınlar.” sözleriyle öğrencilere uyarısı vardı.
Açık öğretim liserine geçiş yapan öğrencilerin sayıları [...]

Read Users' Comments (0)

MEB “Liseye Hoş Geldin” Kitapları Hazırladı

Millî Eğitim Bakanlığınca, eğitim öğretim faaliyetlerine lisede devam edecek ve 9. sınıfa yeni başlayacak öğrencilerin okul, öğretmen ve çevrelerine yönelik akademik ve sosyal farkındalıklarının sağlanması, uyum süreçlerinin hızlandırılması amacıyla “Liseye Hoş Geldin” kitapları hazırlandı. Kitaplar, meb.gov.tr adresinden erişime açıldı.
MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğünce 9. sınıfa yeni başlayacak öğrencilere rehberlik etmek amacıyla fizik, kimya, biyoloji, felsefe, [...]

Read Users' Comments (0)

Polislik Sınavı Başvuruları

Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Meslek Yüksekokullarına 2023 - 2024 eğitim - öğretim yılı için(2.000) erkek, (500) kadın olmak üzere toplam (2.500) öğrenci alımı yapılacaktır.
Adaylar, 31 Temmuz - 09 Ağustos 2023 tarihleri arasında http://www.pa.edu.tr adresinden e-devlet şifresi ile giriş yaparak başvurularını yapabileceklerdir.
Sınavlarda başarılı olarak Polis Meslek Yüksekokullarında eğitim gören ve eğitim sonunda başarılı olanadayların polis memuru olarak atamaları yapılacaktır.
Söz konusu [...]

Read Users' Comments (0)