Lgs Ocak Ayı Örnek Soruları ve Çözüm Videoları Yayımlandı

0

Posted by admin | Posted in Derya Kızılyel İMAMOĞLU | Posted on 16-01-2023

2022-2023 eğitim öğretim yılında sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına yönelik yapılacak merkezî sınava ilişkin Ocak ayı örnek soruları öğrencilerin erişimine açıldı. Örnek soru kitapçığında daha önceki yayınlarda olduğu gibi Türkçe, matematik, fen bilimleri alanlarından 10’ar soru; T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile İngilizce alanlarından ise 5’er soru olmak üzere toplam 45 soru yer alıyor.

Böylece Ocak ayı örnek soruları ile beraber 2018 Ekim ayından itibaren 8. sınıf öğrencilerine sunulan örnek soru sayısı 1.645’e ulaştı.

8. sınıf öğrencilerine destek sağlamak amacıyla her ay hizmete sunulan örnek sorular, LGS kapsamındaki merkezi sınavın yapılacağı tarihe kadar yayımlanmaya devam edecek. Soruların çözümleri Genel Müdürlüğümüzün resmi YouTube kanalından izlenebilecek. Kanalımıza ulaşmak ve abone olmak için tıklayınız.

Ocak Ayı Sözel Bölüm Örnek Soruları için TIKLAYINIZ.

Ocak Ayı Sayısal Bölüm Örnek Soruları için TIKLAYINIZ.

Ocak Ayı Sözel Bölüm Örnek Soruları çözüm videosunu izlemek için TIKLAYINIZ.

Ocak Ayı Sayısal Bölüm Örnek Soruları çözüm videosunu izlemek için TIKLAYINIZ.

LGS SINAVI ARALIK AYI ÖRNEK SORULAR YAYINLANDI

0

Posted by admin | Posted in Derya Kızılyel İMAMOĞLU | Posted on 15-12-2022

Aralık Ayı Sayısal Bölüm Örnek Soruları için TIKLAYINIZ.

Aralık Ayı Sözel Bölüm Örnek Soruları için TIKLAYINIZ.

İhmal ve İstismarı Önleme Sunuları

0

Posted by admin | Posted in Kategorilenmemiş | Posted on 14-12-2022

Sunulara ulaşmak için linki tıklayınız lütfen

https://cukurovaram.meb.k12.tr/icerikler/ihmal-ve-istismar-konusunda-okullarda-verilecek-egitimlerde-kullanilacak-sunular_13494286.html

iyi kötü dokunma

https://www.youtube.com/watch?v=DFkS0zCUu1c&t=1s

ergen ihmal istismar

https://www.youtube.com/watch?v=VeR5ucLlxjg

KASIM AYI ÖRNEK SORULARI VE VİDEOLU ÇÖZÜMLERİ

0

Posted by admin | Posted in Derya Kızılyel İMAMOĞLU | Posted on 21-11-2022

2022-2023 eğitim öğretim yılında LGS kapsamında yapılacak merkezî sınava ilişkin kasım ayı örnek soruları, öğrencilerin erişimine açıldı. Örnek soru kitapçığında daha önceki yayınlarda olduğu gibi Türkçe, matematik, fen bilimleri alanlarından onar soru; T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile İngilizce alanlarından ise beşer soru olmak üzere toplam 45 soru yer aldı.
8. sınıf öğrencilerine destek sağlamak amacıyla her ay paylaşılan örnek sorulara ilişkin bu kez önemli bir yeniliğe de imza atıldı. Eğitimde fırsat eşitliğini artırmak ve sınava hazırlık yapan tüm öğrencilere destek olmak için kasım ayı örnek sorularıyla birlikte ilk kez soruların çözümlerine ilişkin videolar da paylaşıldı.
Kasım Ayı Sözel Bölüm Örnek Soruları için tıklayınız.
Kasım Ayı Sayısal Bölüm Örnek Soruları için tıklayınız.
Kasım Ayı Sözel Bölüm Örnek Soruları çözüm videolarını izlemek için tıklayınız.
Kasım Ayı Sayısal Bölüm Örnek Soruları çözüm videolarını izlemek için tıklayınız.

5 – 6 – 7. Sınıflar için Kazanım Kavrama Testleri Yayımlandı

0

Posted by admin | Posted in Derya Kızılyel İMAMOĞLU | Posted on 08-11-2022

Meb tarafından kazanım kavrama testleri yayımlandı. 5 – 6 -7. sınıflar için kazanım kavrama testlerine ulaşmak için TIKLAYINIZ.

ÖĞRENCİ- ÖĞRETMEN DESTEK SİSTEMİ(ÖDS)

0

Posted by admin | Posted in Derya Kızılyel İMAMOĞLU | Posted on 14-10-2022

Millî Eğitim Bakanlığınca öğrencilere bireyselleşmiş eğitim, öğretmenlere ise öğrencilerini izleme imkânı sunarak akademik başarılarını arttırmak, uzmanlarca filtrelenmiş içeriklerle bu alandaki ihtiyaçların giderilmesini sağlamak amacıyla hazırlanan Öğrenci – Öğretmen Destek Sistemi, Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in katılımıyla kamuoyuna tanıtıldı.

MEB Şûra Salonu’nda yapılan tanıtım programında konuşan Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öncelikle böylesine kapsamlı bir projenin başarılı bir şekilde tamamlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek “Ortaokul ve lisenin tamamını kapsayan ve ilk kez herkese aynı kaynağı değil, bireyselleştirilmiş bir destek mekanizması sunan ve uzun yıllardan beri eğitim camiasının da özlemle beklediği bir sistem, çok kısa sürede hayata geçirildi. Tabii, bu bir başlangıç… Sistem sürekli güçlenecek, yeni güncellemelerle çok daha ileri noktalara sistemimizi evireceğiz. Sistemimiz; tüm ortaokul, tüm lise, tüm açık ortaokul ve açık lise öğrencileri ile tüm öğretmenlerimize açık. Bu sistemi aynı zamanda mezun olup YKS’ye girmek isteyen tüm öğrencilerimize de açacağız.” diye konuştu.

2550 Ders Anlatım Videosu

13.000 Soru Çözüm Videosu

60000 Çoktan Seçmeli soru

60 Konu Anlatımlı Kitap

https://ods.eba.gov.tr/giris

LGS SINAVI EKİM AYI ÖRNEK SORULAR YAYINLANDI

0

Posted by admin | Posted in Derya Kızılyel İMAMOĞLU | Posted on 05-10-2022

2022-2023 eğitim öğretim yılında sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına yönelik yapılacak merkezî sınava ilişkin Ekim ayı örnek soruları öğrencilerin erişimine açıldı. Örnek soru kitapçığında daha önceki yayınlarda olduğu gibi Türkçe, matematik, fen bilimleri alanlarından 10’ar soru; T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile İngilizce alanlarından ise 5’er soru olmak üzere toplam 45 soru yer alıyor.
Böylece Ekim ayı örnek soruları ile beraber 2018 Ekim ayından itibaren 8. sınıf öğrencilerine sunulan örnek soru sayısı 1.465’e ulaştı.
8. sınıf öğrencilerine destek sağlamak amacıyla her ay hizmete sunulan örnek sorular, LGS kapsamındaki merkezi sınavın yapılacağı tarihe kadar yayımlanmaya devam edecek.
Örnek sorulara meb.gov.tr ve odsgm.meb.gov.tr adreslerinden erişilebiliyor.
Ekim Ayı Sözel Bölüm Örnek Soruları için TIKLAYINIZ.
Ekim Ayı Sayısal Bölüm Örnek Soruları için TIKLAYINIZ.

Matematik Seferberliği Dijital Eğitim Platformu

0

Posted by admin | Posted in Derya Kızılyel İMAMOĞLU | Posted on 29-08-2022

Okul öncesinden üniversiteye kadar tüm kademelerde matematik beceri ve yeterliklerini artırmak; öğrencilerin eğlenerek, oynayarak öğrenmelerini sağlamak için Meb tarafından https://matematik.eba.gov.tr/  internet sayfası hazırlandı. Konu Başlıkları:

Hayat ve Matematik

Tarihsel Gelişim

Oyunlar

Materyaller

1. Sınıf Etkinlikleri İçin TIKLAYINIZ

2. Sınıf Etkinlikleri İçin TIKLAYINIZ

3. Sınıf Etkinlikleri İçin TIKLAYINIZ

4. Sınıf Etkinlikleri İçin TIKLAYINIZ

5. Sınıf Etkinlikleri İçin TIKLAYINIZ

6. Sınıf Etkinlikleri İçin TIKLAYINIZ

7. Sınıf Etkinlikleri İçin TIKLAYINIZ

8. Sınıf Etkinlikleri İçin TIKLAYINIZ

9. Sınıf Etkinlikleri İçin TIKLAYINIZ

10. Sınıf Etkinlikleri İçin TIKLAYINIZ

11. Sınıf Etkinlikleri İçin TIKLAYINIZ

12. Sınıf Etkinlikleri İçin TIKLAYINIZ

LGS Kapsamında Yerleştirmeye Esas Birinci Nakil Sonuçları Açıklandı

0

Posted by admin | Posted in Derya Kızılyel İMAMOĞLU | Posted on 01-08-2022

Millî Eğitim Bakanlığı LGS kapsamında, yerleştirmeye esas birinci nakil sonuçları “meb.gov.tr” ve sonuc.meb.gov.tradreslerinden erişime açtı.
Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 25 Temmuz’da açıklanan birinci yerleştirme sonuçlarına göre tercih yapan öğrencilerin yüzde 95’inin istedikleri okula yerleştiğini hatırlattı.
Bu oranın yerleştirmeye esas birinci nakil sonunda yükseldiğine dikkati çeken Özer, “Birinci nakil dönemi sonunda, tercih yapan öğrencilerimizin yüzde 97’si istedikleri okullara yerleşti.” dedi.
Süreç sonunda herkes yerleştirilecek
Bugün başlayan yerleştirmeye esas ikinci nakil tercih başvurularının 1-5 Ağustos tarihleri arasında yapılabileceğini kaydeden Özer, “İkinci nakil yerleştirme sonuçları, 8 Ağustos’ta açıklanacak. Böylece merkezî yürütülen ana yerleştirme süreci, 8 Ağustos’ta tamamlanacak. İkinci nakil yerleştirme sonunda da hiçbir okula yerleşemeyen öğrenciler için il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca yerleştirme başvuruları alınacak ve 19 Ağustos’ta yerleştirme süreci tamamlanacak. Öğrenci ve velilerimizin hiçbir endişesi olmasın; çok az sayıda öğrencimiz kaldı onlar da müsterih olsunlar, süreç sonunda herkes mutlaka yerleştirilecek.”  ifadelerini kullandı.
Sonuçlara ulaşmak için tıklayınız.

2022 Lgs Sonuçları

0

Posted by admin | Posted in Derya Kızılyel İMAMOĞLU | Posted on 24-07-2022

2022 Lgs Sonuçlarını Öğrenmek İçin Aşağıda Yer Alan Linki Tıklayınız.

https://www.meb.gov.tr/