Uçak Elektrik-Elektronik

ANA SAYFA

LİSANS PROGRAMLARI VE PUAN TÜRLERİ


UÇAK ELEKTRİK-ELEKTRONİK(YÜKSEKOKUL)

SAY
            Elektronik ve Bilgisayar teknolojisindeki hızlı gelişmelerle birlikte günümüzdeki hava araçları tamamen bilgisayar kontrollü olarak uçabilmektedirler. Güvenli bir uçuş için hava aracı elektronik sistemleri büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle uçak elektrik elektronik alanında çalışacak elemanların iyi bir eğitim almış, nitelikli elemanlar olması gerekmektedir.Uçak Elektrik-Elektronik Bölümünün amacı, bu alanda kaliteli ve yetenekli elemanlar yetiştirmektir.

 

       Eğitim-öğretim faaliyetleri uluslararası JAR (Joint Aviation Requirements) kurallarına göre yürütülmektedir. Bölümde eğitim ve araştırma amaçlı olarak kullanılan temel elektronik ve bilgisayar laboratuarları bulunmaktadır. Uygulamaya yönelik derslerde  Hava İkmal Bakım Merkezi Komutanlığının tesislerinden yararlanılmaktadır. Öğrencilere, THY, TAI, TEİ , uçak bakım merkezi bulunan askeri kuruluşlar ve sivil hava yolları gibi havacılıkla ilgili kurum ve kuruluşlarda her biri 40 iş gününden oluşan iki dönem halinde toplam 80 iş günü staj çalışmaları yaptırılmaktadır.

 

Mezunlar; Türk Hava Yolları, Türk Hava Kuvvetleri, Hava İkmal Bakım Merkezi, Devlet Hava Meydanları İşletmesi ile özel havayolu bakım merkezleri ve diğer havacılık şirketlerinde çalışmaktadırlar.


BÖLÜMÜN BULUNDUĞU ÜNİVERSİTELER VE BÖLÜM NETLERİ İÇİN         TIKLAYINIZ


Copyright Adana Kız Lisesi Rehberlik Servisi© <2017>, <Ahmet Hilmi İMAMOGLU>

This help file has been generated by the freeware version of HelpNDoc