Japon Dili Ve Edebiyatı

ANA SAYFA

LİSANS PROGRAMLARI VE PUAN TÜRLERİ


JAPON DİLİ VE EDEBİYATI

DİL       Programın amacı

       Japon dili ve edebiyatı programının amacı, Japon dilinin özellikleri, Japon kültürü ve edebiyatı, Japon dilinin diğer dillerle ortak yönleri  konusunda eğitim yapmaktır.


       Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

       Japon d ili ve edebiyatı programında  Japoncanın  yapısı, gramer özellikleri, kelimelerin kökeni ve diğer dillerle ilişkileri ile Japon edebiyatı ürünlerinin üslup ve tema özellikleri konusunda dersler verilir.


       Gereken Nitelikler

       Japon dili ve edebiyatı  programında başarılı olabilmek için genel akademik yeteneğin yanı sıra sözel yeteneğe, güçlü bir belleğe sahip  ve yabancı dil öğrenmeye hevesli ve edebiyata ilgili olmak gereklidir.


       Mezunların Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

       Japon dili ve edebiyatı  programından mezun olanlara “Filolog” unvanı verilmektedir. Ancak mezunlar değişik unvanlarla çalışmaktadırlar. Görevleri de  unvanlarına göre farklılık gösterir. Japon  dili ve edebiyatı mezunları mütercim/ tercüman olarak görev yapabilirler.

       Çalışma Alanları

       Japon dili ve edebiyatı programını bitirenler Japonya ile ticari ve kültürel ilişkileri yürüten kuruluşlarda mütercim/ tercüman olarak görev alabilirler


BÖLÜMÜN BULUNDUĞU ÜNİVERSİTELER VE BÖLÜM NETLERİ İÇİN          TIKLAYINIZ

Copyright Adana Kız Lisesi Rehberlik Servisi© <2020>, <Ahmet Hilmi İMAMOGLU>

This help file has been generated by the freeware version of HelpNDoc