Uluslararası İşletme Yönetimi

ANA SAYFA

LİSANS PROGRAMLARI VE PUAN TÜRLERİ


ULUSLARARASI İŞLETME YÖNETİMİ

EA


       Eğitim kurumunda « eğitim alan birey », fabrikada üretilen bir ürün değildir. Eğitim ; o bireyin hayata hazırlanışı, özel ve meslek hayatındaki güçlükleri ve engelleri aşıp, çözümleyebilmesi, doğru kararlar alabilmesi amacıyla zihnin, ruhun ve yeteneklerinin şekil kazandırılmasıdır. «  İyi eğitim almış  birey» demek, o kişinin, hayatı boyunca karşılaşabileceği her türlü sorunu çözebilme, hızlı karar alma, güçlü kişilik sahibi olma gibi konularda « özelliği » var demektir.           

       Bu sebeple, « iyi eğitim almış birey » eğitim sonrası hayata hem bilgi hem de bilgi edinme yetenekleri, ayrıca kültür yapısı bakımından hazırdır, anlamına gelir.  Böyle bir düşünce tarzı ile hazırlanmış Almanca Uluslararası İşletme Bölümü lisans ve yüksek lisans programları, Yeditepe Üniversitesi özelliklerinden biridir.        Kendi alanlarında bilgi ve deneyimi birikimi yüksek bir öğretim kadrosu (Türk ve Alman) söz konusu düşünce tarzına uygun öğretim yapmaktadır. Ezbere dayanmayan bir sistem uygulandığından, lisans ve yüksek lisans dersleri tartışmalı, sınavlar ise açık yapılmaktadır.  Bu sayede öğrencinin bilgisini, düşünme yeteneğini, yorum yapabilme becerisini rahatça ortaya koyması mümkün olmaktadır.             

       Ders programları Alman üniversiteleri öğretim esaslarına ve özellikle Türkiye'deki sayıları 4200'ü bulan Alman firmalarında istihdamı sağlayacak eleman yetiştirmek amacıyla hazırlanmıştır.          

       Bölüm öğrencileri başarı durumlarına göre 3. sınıfta bir yarıyıl Avrupa Birliği Erasmus Programı çerçevesinde aramızda işbirliği sözleşmesi olan Alman üniversitelerine yollanmaktadır. İki yarıyıl öğretim için yollananlar gittikleri üniversitelerde başarılı oldukları takdirde o üniversitenin de diplomasını( Bachelor Diplom) alarak çift diploma hakkını kazanmaktadırlar.Bu özelliği ile Bölümümüz Üniversite içinde tekdir.          

       Dersler almanca olduğundan, başvuranların yeterli seviyede almanca bilgisine sahip olmaları gerekli şarttır. Seviye tespit sınavı Bölüm Hazırlık sınıfları koordinatörlüğü tarafından yapılmaktadır.       


BÖLÜMÜN BULUNDUĞU ÜNİVERSİTELER VE BÖLÜM NETLERİ İÇİN         TIKLAYINIZ

   

Copyright Adana Kız Lisesi Rehberlik Servisi© <2020>, <Ahmet Hilmi İMAMOGLU>

This help file has been generated by the freeware version of HelpNDoc