EBA Oyunlarıyla Hem Eğlen Hem Öğren !..

0

Posted by admin | Posted in Genel | Posted on 14-03-2017

MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından EBA Dükkân uygulamasında bulunan oyunlara aynı zamanda Play Store’dan da ulaşabilirsiniz.

İçinde bulunduğumuz bilgi ve teknoloji çağında sosyal etkileşimin desteklendiği ve farklı deneyimlerin yaşanabileceği eğitim ortamlarının öğrencilere sunulmasının önemi yadsınamaz.

Öğrencilerimizin sadece dinleyerek ve okuyarak öğrenmenin ötesine geçmeleri, öğrenme sırasında aktif olmaları, yaparak ve görerek öğrenmeleri için hazırlanan oyunlarımızdan bazıları şunlardır:

Renk Bağı, oyunu renk çiftlerini birbirine belli bir kurala göre eşleştirme üzerine kurgulanmış zekâ oyunudur.

Bonibo, dört işlem oyunu, tek başına oynanabildiği gibi 2, 3 veya 4 kişilik gruplarla da oynanabilen ve kişilerin dört işlem yapabilme becerisini geliştirmeyi amaçlayan bir oyundur.

Topla Gel, toplama işlemi kullanılarak oynanan bir zekâ oyunudur. Oyun içerisinde istenilecek olan sayıya, yan yana bulunan parçaları patlatarak ulaşılabilir.

EBA Yap-Boz, özgün tasarımı ile güzel vakit geçireceğiniz, 16 farklı fotoğraf ve 8 ayrı kategoriyle oluşturulmuş bir yapboz oyunu…

Becybersafe, öğrencilerin hem eğlenmesi hem de siber zorbalık konusunda bilinçlenmeleri için geliştirilmiştir.

Bildir Bil ile ister tek başına ister arkadaşınızla kendi zevkinize uyan farklı karakterler seçerek çekişmeli bir oyuna dâhil olabilirsiniz. Bu oyunda hem zamana karşı hem de arkadaşınızla yarışarak değişik kategorilerde bilginizi sınayabilirsiniz. Yarıştıkça ve kazandıkça topladığınız puanlara göre her kategoride veya toplamda en üst sıralara çıkabilir, en çok bilen siz olabilirsiniz.

Yeni Oyunlar Yakında EBA Dükkân ’da !…

Comments are closed.